Forum Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Strona Główna Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci
Nieoficjalne forum uczestników programu KFnrD
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Botticelli (czy jak to się pisać powinno...)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Strona Główna -> Gry i zabawy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Utis the White




Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Biłgoraj

PostWysłany: Sob 15:28, 10 Maj 2008    Temat postu: Botticelli (czy jak to się pisać powinno...)

Zauważyłem, że temat owej mało popularnej (a bardzo przyjemnej) gry nie został jeszcze poruszony. No więc warto go w końcu poruszyć. Very Happy

Gra Botticelli jest grą słowną na dowolną liczbę osób - można w nią grać nawet we dwójkę. Ale im graczy więcej, tym ciekawiej i łatwiej.
Zasady gry są w gruncie rzeczy bardzo proste:
-jedna osoba wybiera sobie postać historyczną, żyjącą obecnie lub w jakikolwiek sposób fikcyjną, znaną dla przynajmniej jednej osoby z pozostałej części graczy. Przy czym wszystkim wiadoma jest litera, na którą zaczyna się nazwisko lub imię tej postaci. Np. na literę "S" ktoś może sobie wybrać powiedzmy Samsona, Saurona, Juliusza Słowackiego lub Pawła Schreibera. UWAGA! Pierwszeństwo literowe ma zawsze nazwisko, potem imię. Jeśli nie jest powszechnie znane ani nazwisko ani imię - do głosu dochodzi pseudonim.
-gdy dany gracz wybierze sobie postać, nie zdradza jej. Reszta uczestników po kolei zadaje mu PYTANIA POŚREDNIE, które muszą być sformułowane tak, by dotyczyły tylko jednej osoby (pytanie: czy jesteś znanym aktorem NIE MOŻE być pytaniem pośrednim). Najłatwiej sformułować pytanie używając tradycyjnego "czy jesteś..." i kontynuując, np. filozofem zadającym dziwne pytania, które wiele osób irytowały? . UWAGA! Pytania mają te same właściwości co wybór postaci, muszą pasować do postaci na wcześniej określoną literę.
-jeśli osoba z wymyśloną postacią (bo to jej zadaje się te pytania) nie wie o kogo chodzi pytającemu lub się pomyli przy zgadywaniu (np. nie jestem Sofoklesem... a pytającemu chodziło o Sokratesa) osoba pytająca ma prawo do PYTANIA BEZPOŚREDNIEGO.
-pytanie bezpośrednie musi być zadane tak, by osoba z postacią mogła odpowiedzieć na nie "TAK" albo "NIE". Przykład: czy jesteś mężczyzną? Czy jesteś fikcyjny?
-gra toczy się do momentu, aż część zgadujących poprzez pytania bezpośrednie i pośrednie dojdzie, jaką postać wybrała sobie wskazana osoba. UWAGA! Postaci nie wolno zmieniać w czasie rozgrywki.
-kto zgadnie o kogo chodzi ma prawo do wybierania postaci dla siebie. Litery muszą być zmieniane co rozgrywkę.

Ale się rozpisałem Shocked Jeśli ktoś zauważy błąd w zasadach albo chce o coś dopytać, piszcie. I miłej zabawy dla tych, co się odważą spróbować.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci Strona Główna -> Gry i zabawy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin